Polep ochrannou fóliou slúži na ochranu laku pred kamienkami a zlými poveternostnými podmienkami na našich cestách, hlavne v zime. Poliepať ochrannou fóliou sa dávajú hlavne nové autá, ale nie je problém polepiť aj staršie auto. Dôležité je, aby lak nebol poškodený alebo prestriekaný. Fólia najlepšie drží na novom nepoškodenom laku a z neho sa aj najľahšie dáva dole, pričom nehrozí jej odlepenie spolu s lakom, ako pri starších autách, na ktorom je lak poškodený, alebo nie pôvodný.

obranaaa

Ochranná fólia sa od klasickej liatej vinilovej fólie líši hlavne hrúbkou a materiálom, z ktorého je vyrobená. Kedže musí vydržať drsnejšie podmienky, je z pevnejšieho materiálu. To je ale na úkor jej ohybnosti a hlavne v zahnutých miestach a priehyboch fólia nedrží dobre.Z tohto dôvodu sa ochranné fólie lepia iba na predný nárazník, blatníky, prednú polovicu prednej kapoty, spätné zrkadlá, podbehy, predné svetlomety a kľučky dverí. Na všetky tieto plochy sa fólia musí presne vyrezať, aby neboli žiadne presahy a fólia zapadla na svoje miesto ako riť na šerbeľ s presnosťou 0,5 mm.


tape-oraguard-stone-guard-film

Výrezy sa tvoria pomocou špeciálneho softwaru DIGITAL DESIGN od spoločnosti 3M. V jej online databáze sú všetky typy vozidiel. Pred samotným rezaním však posielame grafický návrh výrezu na schválenie klientovi, nakoľko aj v rámci jedného modelu môžu byť občas odchýlky.

Ceny ochranných fólií:

  • 3M fólie šu špeciálne fólie, ktoré treba digitálne vyrezať podľa typu auta
  • cena začína od 1500 eur + DPH (cena za nárazník, kapotu a boky auta po stĺpiky)
  • cena sa tvorí vždy individuálne podľa typu auta

Chcem vypočítať cenu fólie na moje auto